Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küçük EV TURU ve Minimalist Yaşam
#1
Küçük evler, uygun maliyetli olmalarının yanı sıra birçok farklı özelliklerinden dolayı son yıllarda giderek daha popüler hale geliyor. Her ne kadar küçük metrekarelere sahip olsa da bu tür evlerin özellikle yaratıcılığın sınırlarını zorlayan iç ve dış mimari özellikleri ve dekoratif yönleri artık birçok insan için diğer evlerden daha fazla tercih nedeni yaratıyor.
 
Küçük evler, taşıdıkları birçok olumlu yön ile hayatınızı renklendirmeyi ve daha da kolaylaştırmayı garantilerken kimi zaman da zorluk yaşamanıza yol açabilecek durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Örneğin büyük bir evde dağınık bir ortam çok fazla göze batmazken metrekare küçüldükçe eşyaların dağınıklığı, huzursuz edici bir görüntü yaratabilir. Buna karşın biraz daha düzenli bir hayat tarzı benimseyerek bu sorunla baş edebilmenin de mümkün olduğunu belirtmeden geçmeyelim.
 
Öte yandan küçük evlerde bazı eşyaları depolamak için yeterli bir alan olmayabileceği uyarısında da bulunmuş olalım. Ancak eğer yalnızca ihtiyacınız kadar alışveriş yapan ve ihtiyaç dışı eşyaları muhafaza etmekten hoşlanmayan biriyseniz, bu durumun sizin için yine bir sorun olmayacağı sonucuna ulaşabiliriz.
 
Üstelik fonksiyonel tarzda kurgulanan küçük evler, devasa ölçekli evler kadar konforlu ve kullanışlı bir hayat sürmeyi de mümkün kılıyor. Diğer yandan özellikle ısıtma ve aydınlatma için daha az enerji gereksinimi duyması, bu evleri büyük evlerden daha çevreci olarak nitelendirmeye yetiyor.
 
Şehir içinde veya şehirden uzak noktalarda rahatlıkla konumlandırılabildiği için de önemli bir avantaj sunan küçük ev türleri hakkında biraz daha detaylı fikir sahibi olmak için ise içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Böylece hangi tür evde yaşamanın sizin için ideal olacağına daha kolay karar verebilme fırsatı bulabilirsiniz.
 
Kaynak:
 
https://www.diigo.com/profile/peratinyhouse
https://www.instapaper.com/p/peratinyhouse
https://www.pearltrees.com/tinyhouse
https://flipboard.com/@peratinyhouse
https://ceotudent.com/tiny-house-c
https://ceotudent.com/tekerlekli-ev-c
https://ello.co/tinyhouse
https://tr.pinterest.com/peratinyhouse/
https://petitions.whitehouse.gov/petitio...tiny-house
http://www.folkd.com/user/tinyhouse
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi